سخت افزار برنامه پذیر در نوبی

هلو برو تو گلو؛ قورت دادن سخت افزار برنامه پذیر

کار با سخت افزارهای برنامه ‌پذیر، یکی از جذاب‌ترین کارهای یک مهندس سخت‌افزار است. شروع به کار و استفاده از این سخت‌افزارهای برنامه‌پذیر هم یکی از مشقت‌بار ترین قسمت‌های این کار است. در این پست محصولی را معرفی می‌کنم که این قسمت عذاب‌آور را هم شیرین و راحت می‌کند.

بردهای آموزشی وراه‌انداز، یکی از بهترین روش‌های یادگیری کار با یک پلتفرم سخت‌افزاری جدید است. در کلاس جهانی، شرکت‌های سازنده معمولا برای هر پلتفرم خودشان، برد راه‌اندازی هم معرفی می‌کنند. متاسفانه به دلیل برابری نرخ ارز و مشکلات تحریم، دسترسی به این بردها سخت و همراه با هزینه‌ی بسیار زیاد است. از جمله‌ی آنها کار با پلتفرم‌های شرکت Xilinx که یکی از بزرگ‌ترین ارایه‌دهندگان سخت‌افزارهای برنامه‌پذیر هست.

پازج در شبکه های اجتماعی و بسته های آموزشی

 

به طور اتفاقی و به لطف شبکه‌های اجتماعی، با گروهی از تولیدکنندگان ایرانی آشنا شدم که محصولی حرفه‌ای برای شروع به کار با FPGA های شرکت Xilinx طراحی کرده بودند. نقطه قوت محصول این شرکت، نه فقط در طراحی محصول فیزیکی، بلکه در ارایه‌ی بسته‌های آموزشی ویدیویی و متنی رایگان در کنار ایجاد انجمن و ایجاد گروه تبادل نظر در شبکه‌های اجتماعی بود. در کنار تمام این موارد، ادبیات به کار رفته در شبکه‎های احتماعی، سایت و موارد دیگری هم که من دیدم، بیانگر وجود یک فرهنگ سازمانی چابک و به روز در بین گروه سازنده‌ی این محصول بود. به حاطر همین همین نکات مثبت بود که تصمیم گرفتم این محصول خوب را در بلاگم معرفی کنم.

آنهایی که با پلتفرم‌های نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری کار کرده‌اند می‌دانند که وجود کدهای آماده، انجمن فعال و مستندات به اندازه‌ی خود محصول اصلی مهم هستند و این نکته‌ای بود که من برای اولین بار در یک محصول ایرانی می‌دیدم. امیدوارم که در کارشان موفق باشند.

 

صفحه‌ی اصلی محصول: https://posedge.ir

صفحه‌ی محصول در گیت‌هاب: https://github.com/mhaghighi/posedge_one

© از شما برای بازنشر مطالب به همراه لینک سایت ممنونیم!