هوشمندها در کنار هم

مرداد ماه امسال (۱۳۹۷) بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت ایران، نمایشگاه صنعت ساختمان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگراز شد. یکی از تفاوت‌های امسال با سال‌های قبل، حضور پررنگ تکنولوژی‌های مربوط به خانه و ساختمان هوشمند در این نمایشگاه بود. در این پست با شرکت‌کنندگان این حوزه آشنا شوید.

معمولا سالن‌های شیک‌تر و با موقعیت بهتر هر نمایشگاه مربوط به کسب‌وکارهایی است که سابقه‌ی بیشتری نسبت به حضور در نمایشگاه دارند. به همین دلیل، سالنی بهتر از سالن ۴۰ در اختیار اکثریت خانه‌ هوشمندی‌ها قرار نگرفت. به غیر از یکی دو مورد با سابقه‌تر که در سالن میلاد و خلیج فارس حضور داشتند. سالن ۴۰ در کنار دیگر تجهیزات برقی و البته دوستان چینی‌مان. به اختصار شرکت‌هایی که آن‌ها را در نمایشگاه یافتم و البته شرکت خودمان را معرفی میکنم.

 

هیناوا (Hinava)

تجهیزات هیناوا به صورت بیسیم با هم درارتباط هستند و یک پنل مرکزی ارتباط بین تجهیزات را کننرل میکند. تجهیزاتی که در نمایشگاه از سوی هیناوا عرضه شده بود، کلیدهای روشنایی، پریز هوشمند، سنسور در، سنسور حرکت و ترموستات بود.

 

 

آی اچ اس (ihs)

دوستان خوبمان که غرفه‌شان روبروی غرفه‌ی ما قرار گرفته بود. آنها هم مشابه ما محصولاتی با ارتباط بیسیم داشتند و پایه‌ی اصلی محصولات آنها کلید‌های لمسی بود. آی اچ اسی ها اکثرا از شهر شیراز بودند و اگرچه دفتر آنها در تهران مستقر بود اما تولید محصولات‌شان در شیراز انجام می‌شد.

 

 

مستر اسمارت (MrSmart)

شرکت گیلسا که با نام تجاری Mr Smart در نمایشگاه شرکت کرده بود، فاصله‌ی چندانی با غرفه‌ی ما نداشت و همانطور که از مردم خطه‌ی شمالی کشور انتظار میرفت، استقبال خوبی از ما داشتند و در مورد محصولات‌شان اطلاعات لازم را در اختیار ما گذاشتند. آنها هم از ارتباط بیسیم بین تجهیزات‌شان استفاده می‌کردند و تنوع محصولات‌شان هم بسیار فراوان بود.

 

 

گریفین (GRIFFIN)

شرکت آرمید با نام تجاری گریفین، اگرچه غرفه‌ی کوچکی داشتند اما دل‌های بزرگی داشتند و با هزینه‌ی شخصی اعضای شرکت، از چندین سال پیش وارد این حوزه شده بودند. با حوصله، محصولات‌شان را برای ما توضیح دادند و ما هم از دیدن این همه شور و انرژی لذت بردیم.

 

 

هانتا (Hanta)

برخلاف شرکت‌های قبلی که از تجهیزات بیسیم استفاده میکردند، تجهیزات این شرکت بر پایه‌ی ارتباطات بیسیم کار می‌کرد، ظاهر متفاوتی داشت و به نظرم در حوزه‌ی بازاریابی فعالیت خوبی داشت. علاوه بر تجهیزات خانه‌ی هوشمند، تجهیزاتی در زمینه‌ی اتوماسیون ساختمان هم ارایه داده بود.

 

 

آی پرو (AYPRO)

دقیقه‌ی نود نمایشگاه فرصت شد تا از این غرفه بازدید کنیم و انرژی زیادی نه برای ما و نه آنها باقی نمانده بود که بیشتر با هم گپ بزنیم. محصولات‌شان را از ترکیه وارد کرده بودند و در زمینه‌ی خانه‌ی هوشمند و اتوماسیون ساختمان فعالیت میکردند.

 

 

پارمیس (Parmis)

فرصت زیادی پیدا نکردیم تا از محصولات این شرکت بازدید کنیم، آنچه که دیدیم کلیدهای روشنایی لمسی در انواع مدل‌ها و رنگ‌های مختلف بود.

 

 

اوس (AVES)

متاسفانه وقتی به غرفه‌شان رسیدم که در حال جمع‌آوری غرفه بودند. به همین دلیل به یک عکس از غرفه‌شان بسنده کردم.

 

 

اچ دی ال (HDL)

یکی از شرکت‌های شناخته شده در زمبنه‌ی ساختمان و خانه‌ی هوشمند که چندین سال است در این زمینه فعالیت میکند. تنوع زیادی از محصولات را عرضه کرده، بر پایه‌ی ارتباطات بیسیم کار میکند و عمده‌ی محصولاتش از چین وارد کشور میشود.

 

 

تی آی اس (TIS)

این شرکت هم شاید بتوان گفت بزرگ‌ترین رقیب HDL در ایران است. شرایط مشابهی با آن دارد و مانند شرکت رقیبش در سالن میلاد جانمایی شده بود.

 

 

اسمارت مایر (Smart Myer)

گمان کنم تنها شرکت حوزه‌ی هوشمندی بود که در سالن خلیج فارس مستقر شده بود. دوستان اسمارت مایر لطف داشتند و به غرفه‌ی ما سری زدند، اما من فرصتی نکردم که از غرفه‌شان بازدید کنم و به همین دلیل عکسی هم از آنها نداشتم. به رسم ادب جا داشت که نامی از آنها در این پست ببرم. این نکته را هم بگویم که دفتر اصلی شرکت اسمارت مایر در هنک کنگ واقع شده است.

 

 

© از شما برای بازنشر مطالب به همراه لینک سایت ممنونیم!