اولین نمایشگاه شرکت های دانش بنیان

اولین نمایشگاه دانش بنیان ها

در همان روزهایی که تهران در تب و تاب برگزاری مراسم تحلیف دوازدهمین دوره‌ی ریاست جمهوری بود، بوستان گفتگو میزبان اولین نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان بود. گزارشی بسیار کوتاه و خلاصه از این نمایشگاه را در این پست ببینید.

درست روز تحلیف برای بازدید از نمایشگاه به بوستان گفتگو رفتیم. اگرچه تا به حال ندیده بودم که در روزی تعطیل، نمایشگاهی تعطیل باشد، این مورد استثنا شده بود و مجبور شدیم تا روز یکشنبه دوباره به محل برگزاری نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان بازگردیم.

نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان، واقعا نمایشگاه خاصی بود. بسیاری از محصولات و سرویس‌های این شرکت‌ها از دسته‌ی غیرملموس هستند و نمایش چنین مواردی در نمایشگاه واقعا کار بسیار سختی است. کمبود منابع مالی و البته غیرمتخصص بودن بسیاری از این شرکت‌ها در حوزه‌ی بازاریابی و ارتباط با مشتری هم به این مساله دامن می‌زد. به نظرم یکی از مشکلات اساسی شرکت‌های دانش‌بنیان عدم حضور افراد آشنا به بازار و مشتری است و این در حالی است که شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتر از افراد فنی، باهوش و البته غیرمنخصص در حوزه‌ی بازار تشکیل شده است که شاید در دراز مدت ضربه‌ی سنگینی به این شرکت‌ها بزند.

چون خودم فردی فنی هستم، می‌دانم که پشت سر هر یک از محصولاتی که در غرفه‌ها ارایه شده بود، ماه‌ها تلاش و پشتکار قرار گرفته بود، اما با این حال نحوه‌ی ارایه‌ی محصولات به گونه‌ای بود که این موضوع برای تمام افراد ملموس نبود. همچنین با توجه به اینکه تهیه‌ی گزارش دقیق و مفصل از این نمایشگاه کار سختی بود، ترجیح دادم  دو کلیپ کوتاه از این نمایشگاه تهیه کنم تا صرفا با فضای این نمایشگاه و شرکت‌هایی که در آن حضور پیدا کرده بودند، آشنا شوید.

کلیپ اول- طبقه‌ی همکف نمایشگاه

کلیپ دوم- طبقه‌ی اول نمایشگاه

© از شما برای بازنشر مطالب به همراه لینک سایت ممنونیم!